Sosyal Bilimler Enstitüsü

Duyurular


Hoşgeldiniz

 

Merhaba,

İzmir Ekonomi Üniversitesi, bünyesinde kurulan ve 2001 yılında faaliyete geçen Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde ilk mezunlar 2003 Bahar döneminde verilmiştir.

Enstitümüz, Lisans eğitimini tamamlamış,  hızlı değişim ve rekabet ortamında  farklılık yaratmayı hedefleyen kişiler için  lisans üstü düzeyinde eğitim araştırma ve  bireysel gelişim fırsatları sunmaktadır.

Artan küresel rekabet ortamında kurumlar sadece  insan kaynaklarına yaptıkları yatırımlar ile göreceli avantajlar elde edebilmektedirler. Bu nedenle programlarımızın amacı öğrencilere farklı bir profesyonel bakış açısı ve gelişmiş yetenekler  kazandırmak üzere,  doğru bilgi ve araçlar ile donatmak olarak şekillenmiştir.

Enstitümüz yoğun iş temposuna ayak uydurmaya çalışan yetişkin profesyonellere akşam ve haftasonu saatlerinde eğitime olanak tanıyan bir öğretim takvimi sunmaktadır. Bu şekilde iş hayatlarına devam ederken kendilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için olanak yaratılmaya çalışılmıştır.

Akademik kadrolarımız, deneyimli, bilimsel ve uygulama açısından nitelikli öğretim üyelerinden oluşmaktadır. Ayrıca derslerin yürütülmesi sırasında uzmanlık gerektiren konular için profesyonel  yönetici olarak görev yapan üst düzey ve kamu ve özel kesim çalışanları davet edilerek, öğrencilerimizin uygulama konusunda pratik bilgiler edinmeleri sağlanmaktadır.

Kaliteli eğitim konusunda taviz vermeyen Enstitümüz, eğitimde önceliğin kalite olduğunu eğitimleri ve mezunları ile göstermiş olup, her sene artış gösteren  başvuru talepleri ile daha da güçlenmektedir.

Her biri, kendi alanında güçlü bir altyapı ile yetişmiş ve şimdi öğrenci yetiştirmekte olan mezun akademisyenlerimizi gösterdikleri üstün başarılardan dolayı kutluyorum. Halen eğitimine devam etmekte olan öğrencilerimize ise başarılar diliyorum.

Doç. Dr. M. Efe BİRESSELİOĞLU
Enstitü Müdürü

HABERLER